Foto: Terje Pedersen / NTB scanpix

Za naruszenie zasad kwarantanny 20.000 NOK i więzienie

Naruszenie zasad kwarantanny będzie podlegać wysokim grzywnom. Jeśli złamiesz kwarantannę domową, normalna kara grzywny wyniesie 20 000 NOK.

 

W dniu dzisiejszym prokurator generalny Jørn Sigurd Maurud przesłał policji i prokuratorom wytyczne dotyczące postępowania w przypadku naruszeń kwarantanny i izolacji.

Prokurator Generalny poinformował, że ​​normalna kara za naruszenie domowej kwarantanny i izolacji będzie wynosiła 20.000 NOK i będzie zwykle karana grzywną. Kara dodatkowa to pozbawienie wolności na 15 dni.

Osoby, które naruszają zakaz przebywania na terenie innej gminy, niż gmina macierzysta zwykle ryzykują 15 000 NOK grzywny - alternatywnie dziesięć dni więzienia. Policja i prokuratura będą traktowały takie przestępstwa z powagą i priorytetem.

Prokurator Generalny podkreśla, że ​​celem podjętych środków zaradczych jest przyczynienie się do zmniejszenia ryzyka infekcji i wskaźnika infekcji - pisze Prokurator Generalny na swojej stronie internetowej.

Grzywna w wysokości 20 000 NOK będzie również normalną karą dla tych, którzy naruszają zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych, wydarzeń sportowych i zajęć sportowych. Jeżeli organizatorem jest przedsiębiorstwo, kara wynosi co najmniej 50 000 NOK .

Maksymalna kara za naruszenie zasad kwarantanny to pozbawienie wolności na sześć miesięcy. Zaś naruszenie ustawy o ochronie przed infekcjami ma górny pułap do dwóch lat więzienia.

Ostrzeżcie sąsiadów i znajomych!

źródło: https://www.rbnett.no/ntb/innenriks/2020/03/16/Karantenebrudd-f%C3%A5r-h%C3%B8ye-normalstraffer-21363023.ece

kary za lamanie kwarantanny w norwegii surowe

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii