Wiadomości, informacje z Norwegii

Tunel w Norwegii ROGFAST E39

Zatwierdzono budowę tunelu ROGFAST na E39 o dł. 26,7 km

Norwegia wybuduje tunel o długości 26,7 km a jego najniżej położony odcinek będzie na poziomie 390 metrów poniżej poziomu morza. We wtorek 23 maja Stortinget zadecydował o budowie tunelu drogowego Rogfast. Pierwszy etap prac budowlanych rozpocząć się ma już jesienią tego roku. Poniżej można zobaczyć animację prezentowaną przez Państwowy Zarząd Dróg i Pojazdów (Statens vegvesen)

 

 

Inwestycja pochłonie 16,8 mld koron. Według informacji zawartych na stronie https://www.vegvesen.no/Europaveg/e39rogfast/e39-rogfast 5,1 mld koron przeznaczy rząd, reszta pieniędzy ma pochodzić z opłat bramkowych (bompenger). Planowany termin ukończenia inwestycji to rok 2025/2026.

Rzetelnych informacji dostarczył:
Redaktor Norwegia1
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia