Wiadomości, informacje z Norwegii

Konstanstotte

Zmiany w przepisach dot. przyznawiania kontantstøtte

"For å motta kontantstøtte må du og barnet ditt som hovedregel bo i Norge. Fra 1. juli 2017 må du i tillegg ha minst 5 års medlemskap i folketrygden." - tak zaczyna się informacja, dotycząca zmiany w przepisach dot. przyznawiania kontantstøttena, którą znajdziemy na stronie internetowej Norweskiego Urzędu Pracy NAV.

 W języku polskim oznacza to - "Aby otrzymać kontantstøtte (zasiłek na dziecko), musisz Ty i Twoje dzieci z zasady mieszkać w Norwegii. Od 1 lipca 2017 musisz dodatkowo mieć przynajmniej 5 letnie członkostwo w  folketrygden (system ubezpieczeniowy w Norwegii).

 Dalej w artykule piszą, że "Gdy dziecko mieszka z obojgiem rodziców oboje rodzice muszą być członkami w systemie ubezpieczeń społecznych przez okres 5 lat. NAV bierze pod uwagę okresy członkostwa w innym systemie ubezpieczeniowym, w innym kraju EOG i je sumuje.

Zmiana dotyczy tylko nowych aplikacji o kontantstøtte. Jeśli masz już przyznane kontantstøtte, to nie dzieje sie nic ;)

Więcej o zasadach dotyczących kontantstøtte na stronie NAV.

 

Rzetelnych informacji dostarczył:
UWAGA !!! Wiele osób nie przyjmuje do wiadomości ,że wszystkie nasze informacje pochodzą z wiarygodnego źródła. Wszystkie newsy i wiadomości umieszczane w portalu Norwegia1.pl staramy się opatrywać linkiem do źródła na podstawie którego powstała informacja. Dlatego postanowiliśmy w redakcji, że dodatkowo za pomocą ''print screenów'' uwiarygadniać źródło informacji. Pod każdym artykułem znajdą Państwo odnośnik do oficjalnego źródła. Zależy nam na prowadzeniu portalu w sposób rzetelny i staramy się walczyć z fake newsami.
Pozostałe artykuły autora:

Portal nie ponosi odpowiedzialności za publikowane treści użytkowników!

reklama w norwegii

Portal Norwegia1.pl

POMOC POLAKOM W NORWEGII - ZYSKOWSKI
org. nr. 926 701 576 MVA
Rypeveien 73B
3420 Lierskogen, Norwegia
tlf: +47 463 743 08
portal@norwegia1.pl

Kanały społecznościowe

facebook norwegia

youtube norwegia